Şanışer Kimdir – Şanışer Gerçek Adı Ne ?

 Şanışer Kimdir – Şanışer Gerçek Adı Ne ?

ŞANIŞER KİMDİR ?

Pek çoğunuz 6 Eylül 2019 sabahı bu ismi duydunuz. Susamam şarkısı ile Ezhel ile aynı anda yayınladıkları eleştri dozu yüksek şarkıları ile bir anda gündeme oturdular. Bütün sosyal medya, haber siteleri bu isimden bahseder oldu .

17 meslektaşı ile birlikte gerçekleştirdiği çalışma 1 gün içerisinde 8 milyondan fazla izlenme sayısına ulaştı. İşte Şanışer’in

Peki kimdir bu şanışer, gerçek adı ne ?

Herkes bir anda bu soruları sorar oldu . Bi çok sitede karmaşık bilgiler bulunmakta birlikte Antalya’da yaşayan Şanışer aslında İzmir’li .

1987 yılında dünyaya gelen Rapçi Şanışer, İstanbul doğumludur. Ortaöğrenimin ardından Antalya’ya yerleşmiştir.

Muğla Üniversitesi’nde  Turizm İşletmeciliği Seyahat İşl. Bölümü’nde bir süre eğitim görmüş.

2000 yılında yanı daha sadece 13 yaşındayken deneme kayıtları yapmaya başlamış. 2007 ye gelindiğinde ise internet üzerinden el altından tabir edilecek şekilde hazırladığı albümleri hayranlarına sunmuş.

Şanışer‘ın ilk bandrollü albümü çıkmadan önce iki klip çalışması yayınlamış. Birinci şarkı Bu Sokakta hemen ardından ise “Zeynep’im”. Çalışmalar internetteki takipçileri için yayınlanmış.

İlk resmi albüm denebilecek çalışması ise 2009 yılında Dolunay müzik ile olmuş. İlk albümün adı AÇIK VE NET , albümün prodüktörü ise tanıdık bir isim Rafet El Roman. Albüm isim şarkısında Rafet El Roman, Şanışer ile birlikte seslendirmekte. Şarkısının aranjörlüğünü ise Can Sanıbelli yapmış. Bu albüm oldukça ses getirmiş müzik marketlerde ilk sıralarda daha çıktığı hafta yer bulmuş.

Bazı albümlerinin isimleri Otuzuncu Gün, Açık Ve Net, Ludovico , Ludovico II .

2018 yılında ünlü youtuber Barış Özcan ile birlikte ilginç bir çalışma da yapmış Şanışer. Korkudan adı alan şarkının sözlerini youtube üzerinden yayınladığı kişisel belgesel videoları ile trending listesinde her daim kendine yer bulan Barış Özcan yazmış.

Eski çalışmalarından biri ise Zeynep’im

sarppalaur.com adında sitesinde sadece Günleri Geride Bırak şarkısını yayınlamaya devam etmekte.

Doğum ismi Sarp Palaur olan sanatçı Şanışer ismini kullanıyor.

Bir röportaşında ŞANIŞER isminin Sagopa Kajmer etkisini olduğunu çok küçük yaşlarından beri kullandığını söylemiş. İsminin şanına yakıştığını da belirtmiş.

Bir de küçük ayrıntı, Şanışer’in kamuoyu tarafından onu Ragnar Lothbrok’a benzetmekte.

Şehinşah ile Şanışer aynı ortamlarda küçüklükleri geçmiş. Profesyonel olarak rap ile ilgilenmeden önce ikili bazı amatör kayıtlar yapmış. Daha sonra Şanışer bir vesile ile tanıştığı Rafet el roman ile müzik piyasasına adım atmış ama ne yazık ki bu anlaşmadan pek de memnun kalmamış.

2015 yılında çıkardığı “9 yıl öncesine mektup” isimli şarkısının bir kısmında “Ne yaparsan yap Rafet El Roman’la anlaşma sakın.” diyerek Rafel El Roman ile yaptığı müzikten dolayı pişman olduğunu belirtmiştir.

Siz de Şanışer ve Şehinşah ile merak ettiklerinizi yorumlarınızı bizlerle ve takipçilerimiz ile paylaşmak isterseniz aşağıda yer alan yorum kısmına yorumlarınızı ekleyebilirsiniz.

Şanışer bakalım bundan sonra karıyerine nasıl devam edecek .