Fatih Portakal Kovuldu mu ? Fatih Portakal’dan anında cevap

 Fatih Portakal Kovuldu mu ? Fatih Portakal’dan anında cevap

5 Ekim 2019 – 24 Ağustos 2020

5 Ekim 2019’da aşağıdaki haberi yapmışız. O zamanlar da Fatih Portakal’ın kovulduğu söylenmiş kendisinden hemen açıklama gelmişti. Daha bir yıl olmadan bu sefer de “Fatih Portakal istifa mı etti ?” ve “Fatih Portakal istifa etti mi” hatta hatta “Fatih Portakal istifi mı ettirildi” şeklinde haberler dolaşmaya başladı. Bu haberler dolaşmaya başladı ise genelde yakında bu işin de kokusu çıkar. Ya biri yok öyle bir şey der ama aslında belki de vardır arkada bir şeyler ya da doğrudur derler olay netleşir. Bakalım izleyip göreceğiz.

İşte 5  Ekim 2019 tarihinde yaptığımız haberimiz.

FOX TV Ana Haber bülteninin sunucusu Fatih Portakal, 4 Ekim cuma akşamı her zaman olduğu gibi anahaber sunması için izleyicilerinin karşısına çıkması beklenirken, izleyiciler Fatih Portakalı hiç bir açıklama olmaksınzın olması gerektiği yerde FOX TV ANA HABER Bülteninde göremediler.

Sosyal medya kullanıcıları bir anda twitler mesajlar ile Fatih Portakal’ın neden her akşam olduğu gibi ana haber bültenini sunmaya sunmadığını sormaya başladı.

Çok kısa bir sürede herkesin sormaya başladığı soru :

Fatih Portakal Fox TV’den kovuldu mu ?

olmaya başladı.

Genelde böyle bir durum olsa idi TV kanalından ya da Fatih Portakal’ın kendisinde bir açıklama gelmesi beklenir. Kovuldu, ya da daha kibarca kendi isteği ile ayrıldı. Ya da durumun tersi söz konusu ise yani herhangi bir ayrılık durumu yok ise hastayım, işim var gibilerinden neden ekranlarda olamayacağını ya Fatih Portakal’ın ya da ilgili TV kanalı yani bir şekilde Fatih Portakal’ın işvereninin açıklama yapması beklenirdi.

Saatler geçmesine rağmen ne Fatih Portakal’dan ne da TV kanalından bu tarz bir açıklama gelmedi .

Açıklamanın gelmemesi sosyal medyadaki dalgalanmaları arttırdı. Fatih Portakal Fox TV‘den kovuldu twitleri artmaya başladı.

4 Ekim cuma akşamı FOX TV ana haber bültenini başka bir isim sundu.

Sosyal medyada iddiaların artması üzerine Fatih Portakal Kendisi bir açıklama getirdi ve olayı aydınlattı.

Fatih Portakal twitter hesabından paylaştığı mesajda “Sıkıntı yok pazartesi ekranlarınızdayım” dedi . Sosyal medyada çıkan çalkantılı söylentilerin de oluşmasında suçu kendi üzerine aldı. Daha önce açıklama yapmalıydım, yokum diye duyurmalıydım dedi.

 

fatih-portakal-fox-tv-kovuldu-mu2

Peki şimdi Fatih Portakal nerde sorusuna cevap aradığınızda şu çıkıyor karşınıza

YouTube’da 20 günde 200 bin takipçiye ulaştığını duyuran Portakal şöyle konuştu: “Aslında emekli olduktan sonra, işi bıraktıktan sonra sosyal medyada olacağımı düşünüyordum ama bu kadar fazla olacağını düşünmüyordum. Özellikle YouTube’da. Artık insanlara ulaşmanın bir sınırı yok, sadece televizyon ortamından yapılamayacağını görüyorsunuz. Bu yüzden YouTube’a girme kararı aldım. 20 günde 200 bin aboneyi geçtik. Burada yapmak istediğim yine sorunları ortaya çıkarmak ve üzerine gidip bilgisi olanlardan bilgi almak ve bunları sizlerle paylaşmak. Zaman zaman canlı yayına konuklar da alacağım. Hepinizin sesini duyuracağım.”