LC WAIKIKI’ye yeni Genel Müdür Berna Akyüz Öğüt – 2019 – 2020

 LC WAIKIKI’ye yeni Genel Müdür Berna Akyüz Öğüt – 2019 – 2020

1998 yılında Fransa’da Fransız tasarımcı George Amoual ve iş ortağı tarafından kurulan daha sonraları tamamen bir Türk markasına dönüşen ( Halen Amoual  ailesinin %6.7 lik küçük de olsa bir hissesi devam etmektedir) LC WAIKIKI ‘nin 2019 yılı içinde aldığı yeni bir karar ile operasyonda genel müdür olarak değişik bir isim ile devam edecek.

“İyi giyinmek herkesin hakkı” mottusu ile 46 ülkede 970 mağazaya ulaşan LC WAIKIKI uygun fiyata kaliteli ürünler sunmayı hedeflemekte. Ulaşılabilir moda hedefi ile dünyanın çeşitli yerlerinden sürekli ve hızlı bir şekilde kendi işlettiği ve kısmen franchise mağazalar açmakta.

Önümüzdeki yıl içerisinde Peru ile Güney Amerika’da operasyona başlamasını hedeflediğini öğrendiğimiz firmanın yeni genel müdürü açıklandı.

LC WAIKIKI Genel Müdürü Berna Akyüz Öğüt oldu.

Berna Akyüz Öğüt bütün organizasyondan değil, mağazacılık, e ticarat gibi bazı departmanlardan sorumlu genel müdür olarak LC WAIKIKI’de görev yapacak.

Berna Akyüz Öğüt Kimdir ? Berna Akyüz Öğüt;

 • 1996 Boğaziçi üniversitesi İşletme Lisans mezunu olan Berna Akyüz Öğüt 2007 yılında yine Boğaziçi üniversitesinde Executive MBA yüksek lisansını tamamlamış.
 • En son English Home Firmasında CEO görevini üstlenen Berna Akyüz Öğüt LC WAKIKI yi önümüzdeki günlerde hedeflerine ulaşması için genel müdürlük koltuğunda göreceğiz.
 • Öğüt, English Home’dan önce Turkcell Ülker gibi firmalarda pazarlama departmanlarında üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunmuş.

Sırası ile yer aldığı organizasyonlar ve görevleri .

 1. English Home : Chief Executive Officer Tem 2018 – Eki 2019
 2. Pladis Global : Vice President Global Marketing Tem 2015 – Haz 2018
 3. Ülker : Marketing, Group Director Tem 2015 – Haz 2016
 4. Turkcell :Marketing Director, Customer Acquisition & Retention Management Haz 2012 – Mar 2015
 5. Turkcell : Mobile Marketing & Loyalty Management Director Ağu 2011 – Haz 2012
 6. Turkcell : Marketing Director, Lifestyle Segments & Loyalty Management Tem 2010 – Ağu 2011
 7. Turkcell : Terminal Business & Vendor Manegement Director May 2007 – Tem 2010

 

Kaynak: Berna Akyüz Öğüt Linkedin profili

Şimdi bize en sık gelen sorulara geçelim .

 1. Berna Akyüz Öğüt nereli ?
  1. Berna Akyüz Öğüt nereli bize en çok iletilen soruların başında gelmekte. Henüz kendisinin nereli olduğunu bize bildiren olmadı. Üniversite eğitimini Boğaziçi üniversitesinde tamamlamış olan Öğüt doğum yerinin ve nereli olduğunun bilgisini alınca bu sayfalardan sizinle paylaşıyor olacağız.
 2. 2. Berna Akyüz Öğüt lc Waikiki Genel Müdürü hangi okuldan mezun ?

Berna Akyüz Öğüt’e LC Waikiki’deki görevinde başarılar diliyoruz. Ülkemizin yurt dışında gurur kaynağı yurt içinde vergi rekortmeni güzide firmamızın başarılarına daha da çok başarı eklemesini umuyoruz. Dileriz ki LC Waikiki gibi firmalar daha çoğalsın. Daha çok istihdam sağlansın daha çok ülkemize doviz girsin daha çok ihracat yapılsın. Kalkınmamıza faydalı olan bu tarz şirketlerin daha da artması için de bu firmalarda üst düzey görevlilerin diğer firmalata mentörlük yapması yol göstermesi gerekmekte diye düşünüyoruz. Sizler de görüşlerinizi takipçilerimiz ile paylaşmak isterseniz sayfanın altında bulunan yorum kısmına görüşlerinizi bildirebilirsiniz.