Nagehan, Süleyman Soylu’ya sordu Sosyal Medya Yıkıldı

 Nagehan, Süleyman Soylu’ya sordu Sosyal Medya Yıkıldı

Nagehan Alçı’nın, dün akşam HaberTürk kanalında yayınlanan programda iç işleri bakanı Süleyman Soylu’ya sorduğu soru sosya medya’da gündem oldu.

 

00:19 –

Dün akşam HaberTürk televizyon kanalında yayınlanan programa İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldı. Canlı olarak yayınlanan programda bakan sorulara cevap verdi. En son geçen gün 3 ilin kayyum atanmasıyla ilgili olarak Nagehan Alçı’nın “Daha önceki İçişleri bakanlarının bu konuda yeterince duyarlı olmadığını mı düşünüyorsunuz?” sorusuna gülerek cevap verdi.

Nagehan Alçı’nın Süleyman Soylu’ya sorduğu soru gündeme oturdu

Habertürk’te Didem Arslan’ın sunduğu ‘Türkiye’nin Nabzı’ programına katılan Süleyman Soylu, canlı yayında soruları yanıtladı.

Geçtğimiz gün Diyarbakır, Van ve Mardin büyük şehir belediye başkanlıklarına kayyum atanmasıyla ilgili Nagehan Alçı’nın

“Daha önceki AK Parti hükümetlerinin İçişleri Bakanları Sn. Efkan Ala, Sn. Muammer Güler döneminde hiç kayyum atanmadı. Yani siz onların bu konuya yeterince duyarlı olmadığını mı düşünüyorsunuz?”
şeklinde bir soru sordu.
Ortam bir anda buz kesen programda içişleri bakanı Süleyman Soylu gülümsedi cevap verdi .
“Bu biraz tahrik edici bir soru gibi geliyor”
diye yanıtladı
Bu diyaloğun ardından sosyal medyada yorumlar yağmaya başladı .

Kim ne dedi ? 


Aslında bu konu o kadar da kritik değildi ama ne oldu da oldu bir şekilde sosyal medyanın gündemine oturdu. Açıkçası biz de şaşırdık . Herkes duruma tepki verdi . Neden bu kadar çok tepki verdi çok da anlaşılır değil. Bu işin buralara gelmesini kimse beklemiyordu. Nagihan Alçı’nın sorusu aslında çok basit bir soru idi ama karşısındaki iç işleri bakanı olunca galiba biraz fazla tepki aldı. Bu konuda daha önce de bazı medya kuruluşlarında gündem olmuş ama bu kadar çok ses getirmemişti.

Kayyum atanması çok da istenen bir durum değil . Seçilmiş belediye başkanlarının zorla görevden alınmasını kim ister. Ama bir şekilde olaylar buraya kadar geliyor .

Bize geri kalanları izleyip görmek düşecek. Bakalım önümüzdeki günlerde neler olacak. Daha önceki AK Parti hükümetlerinin İçişleri Bakanlarının kayyup aramaması ciddi bir durum mu ? Ne değişti de Süleyman Soylu döneminde böyle bir aksiyon alındı. Kayyum atayan bu arada iç işleri bakanlığı mı yoksa başka kurumlar mı . Hangi gerekçeler ile kayyum atandı. Daha önce aynı gerekçeler yok muydu ? Vardı da ihmal mi ediliyordu ? Yoksa konjonktür mü uygun değildi ? Bu sorulara kim ne zaman cevap verir ya da herhangi bir cevap verir mi tabi ki bilemiyoruz. Sizlerin yorumuna bırakıyoruz. İsterseniz siz de yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümüne ekleyebilirsiniz. Sosyal medyada bu sayfayı paylaşarak takipçilerinizi böyle bir gündemden haberdar olmasını sağlayabilirsiniz. Onlar da gelip yorum yapabilirler.

Şimdilik bizden bu konuda bu kadar. Daha fazlası için gündemin gelişmelerini sizler için takip ediyor olacağız. Bizi instagram ve facebook sayfalarımızdan takip edebilirsiniz.