Terra Pizza kimin ?

 Terra Pizza kimin ?

Büyük ihtimalle daha önce bu pizza markasını hiç duymadınız. 24 Ağustos 2019 tarihine kadar da halkımızın büyük bir çoğunluğu da duymamıştı. Ta ki Galatasaray spor kulübü forma sponsoru olduğu haberi duyulana kadar. İşte merak ettiğiniz sorular . Detaylar haberimizde

TERRA PİZZA KİMİN!

  • Nerden çıktı bu terra pizza ?
  • Terra pizza kimin ?
  • Terra pizza Galatasaray spor klübüne forma sponsoru olacak kadar zengin mi ?
  • ve daha güzel bir soru daha Fenerbahçeliler artık TERRA PİZZA yiyecek mi ?

23 Ağustos cuma günü Galatasaray spor kulübü , Terra Pizza ile forma sponsorluğu anlaşması imzaladığını borsaya bildirdi. Anlaşma 1+1 yıllık  ve  2019-2020 sezonu için 18 milyon TL , 2020-2021 sezonu için de 20 milyon TL olacak.

Galatasaray, Süper Lig ve Türkiye Kupası’nda geçerli olacak anlaşmadan toplamda 38 milyon lirayı kasasına koyacak.

Nasıl olur da adını daha önce hiç duymadığınız yerli bir pizza markası Galatasaray futbol takımının forma sponsoru olur ? Bu kadar parası var mı bu pizzacının ? Hem de öle omuz üstü minik bir arma değil, göğüs üstü ana forma sponsoru. Bu sorular hemen insanın aklına kimin bu Terra Pizza sorusunu getiriyor.

Türk Telekom Stadyumu basın toplantı odasında düzenlenen imza törenine; Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Terra Pizza Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Faralyalı, Terra Pizza CEO’su Emre Kurtoğlu, Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, Başkan Yardımcıları Yusuf Günay ile Kaan Kancal ve yönetim kurulu üyesi Dorukhan Acar katıldı.

Ahmet Faralyalı’nın  Aydın Doğan’ın damadı olduğunu hatırlatalım.

Ahmet Faryalı Aydın Doğan’ın en küçük kızı Begümhan Doğan ile evli.  Aynı zamanda Ahmet Faralayalı’nın babası eski tabi kaynaklar ve enerji bakanı Mehmet Ersin Faralyalı

Peki Terra Pizza’nın sahibi kim? Terra Pizza nerede ne zaman kuruldu?

Terra pizza 1995 yılında İzmir Alsancak semtinde ilk restoranını açtı. Bugün ise , 44 ilde 140’a yakın restoranıyla müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda girişim sermayesi fonu” Mediterra Capital’ın yatırımı ile Terra Pizza büyümesine hız kattı.

Eski markası “Pizza Pizza” olan firma Temmuz 2019 ta marka olarak “TERRA PİZZA” ‘ yı kullanacağını isim değişikliğine gittiğini açıkladı.

Terra Pizza ilk kurulduğunda Abbas Türker ve eşi İbare Türker şirket ortakları olarak görünmekte. 1998 yılında Abbas Türker eşinin üzerindeki hisseleri de devralıp Pizza Pizza Türker Turistik İşletmeleri İnşaat ve Gıda Sanayi Ticaret Anonim Şirketi ‘nin % 99 unun sahibi konumuna geçmiş (% 1 İsmail Keser).

2002 yılında Abbas Türker eşi İbare Türker‘den anlaşmalı olarak boşanmışlar.

Eda Turker

Abbas Türker ve İbare Türker’in Eda Türker (D:16.8.1986) isminde bir kızları bulunmakta. Eda 1 aylık iken Kanada’ya ailecek göç etmişler. 1995 senesinde Türkiye’ye dönmüşler ve Pizza pizza kurulmuş. Uluslararası ticaret ve finans dalında eğitimine devam etmiş.Şu an Alakadarhome adında ev dekorasyonu firması mevcut ( alakadarhome.sopsy.com ). Eda Türker jeoloji mühendisi Fevzi Mete ve Reyhan Mete’nin oğlu Ozan Emre Mete, ile 2013 yılında nişanlanmış. Ozan Emre Mete ise inşaat mühendisi yapmakta.

Tolga-Turker

Abbas Türker – İbare Türker çiftinin bir de oğulları var Tolga Türker. Tolga da babası gibi pizza işine girmiş. Babası gibi pizza zinrici yerine onun pizzacısı butik. The pizza İzmir’de tek şubeli. thepizza.com.tr . Tolga Türker babası gibi bir zincir olmayı hedeflemediğini söylüyor.

Peki Terra Pizza Abbas Türker kimdir ?

Abbas Türker aslen Irak Türklerinden Kanada’dan İzmir’e uzanan bir pizza yolculuğu var Abbas Türker’in.

Abbas Türker Kimdir

Abbas Türker Kimdir